Já a hudba

Igor Mamojka

Se narodil ve městě Kovačica nedaleko Bělehradu v bývalé Jugoslávii. Kovačica je již dlouho známá nejen jako zachovalé slovenské město, ale hlavně kvůli svým proslulým malířům.

Celá rodina Mamojkova je hudebně nadaná a proto mu mohla poskytnout výborné hudební vzory. Dědeček hraje na housle, otec na varhany, strýc je dirigentem pěveckého sboru a v hudebních šlépějích se ubírají i jeho dva bratři. V osmi letech se Igor začal učit hrát na housle, které v tu dobu představovali jeho nejlepší zábavu. V deseti letech přidal akordeon a později se naučil hrát i na další modernější nástroje jako jsou bicí, kytara a nebo klavír. V této době začal vystupovat s křesťanským dětským sborem "Zlatá brána". V patnáctí letech zažil první splnění hudebního snu. Stal jsem se členem skupiny Ambasadory mira jako doprovod na klávesy. Jak Igor sám říká: „Dospělí a hlavně mnohem starší a zkušenější členové této skupiny mi otevřeli první dveře do světa hudby. Téměř každou neděli jsme hráli v Bělehradě písničky v takzvaném Jugoslávském stylu, nicméně také jazz křesťanské písně. Hudební atmosféra mi také dovolila představit sólové mezihry na klávesových nástrojích.“
Další skupina Saron je již složena z mladé generace - dvou zpěvaček a třech hudebníků, pro kterou se snažil být tím nejlepším kapelníkem. Vydali křesťanské CD s názvem Pečat jubavi a mohli tak vystupovat v kostelech, církvích i na hudebních festivalech. Nicméně překvapení nikdy nebylo dost, jako například vystoupení v Budapešti 98  ve sportovní hale pro více než pět tisíc přítomných, nebo pro festivaly které svou vážností přilákaly i televizní vysílání. 
 
Rok 2001 byl prozatím nejpřevratnější, neboť právě tehdy se Igor Mamojka potkal s jedním z nejznámějších českých skladatelů Jiřím Zmožkem, jehož skladby nejednou zvítězili v hitparádách po celé Evropě a v některých případech vytlačily z prvních míst i písně Jona Lenona. Igor vzpomíná: „Tehdy začala naše spolupráce. Doprovázel jsem Jiřího Zmožka na jeho koncertech, kde vyprodané sály bývají někdy i samozřejmostí a jako pracovní náplň mi bylo a stále je aranžování projektů této žijící hudební legendy“. Během této spolupráce se vytvořilo za 5 let více než dvacet hudebních titulů.
Písně lásky - Už mi, lásko, není 20 let, kde jsou pouze instrumentální verze mega hitů J.Zmožka se I.Mamojka podílel také autorsky s pěti písněmi.
Galilejský rybári - Otče můj se objevuje ve svých dvou písních Tou krvou, Ja ťa chcem chváliť a ve společném velice známém duetu s Jiřím Zmožkem - Otče můj.
Matka Mária - evangelizační CD, které se stalo jedním, z nejoblíbenějších křesťanských titulů a je známé také z televize. Obsahuje píseň Dar z neba, kterou napsal a nazpíval Igor Mamojka.

V roce 2007 Igor Mamojka pracuje na vydání sólového alba Voleti više - Milovat víc, které je v jeho rodném srbském jazyku. O tomto albu by se dalo říct že láme „jazykové bariery mezi národy“, neboť se nejednou posluchači při koncertech v Čechách i na Slovensku zapojili do srbského zpěvu Igora Mamojky. V tomtéž roce, na námět serveru www.samik.sk, (služba dětem pod heslem: „zachránit před propastí“  zábavným  způsobem buduje v mladých osobách duchovní i morální hodnoty) Igor Mamojka natočil křesťanský titul: Možno hľadáš lásku. A s písní „Slnko aj mesiac svečia“ bojoval  půl roku na hitparádě slovenské televize v pořadu Polton. Tato píseň mu také přinesla vystoupení v jiných televizních pořadech na Slovensku jako jsou: vánoční Akcent paráda, nebo Silvestr 2008/09.

Dnes žije Igor Mamojka šťastně na Jižní Moravě se svou ženou Markétou a dvěma syny Samuelem a Štěpánem. Ve svém hudebním studiu připravuje další projekty.

Kontakt

IGOR MAMOJKA

T: +420 728 53 52 54

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode